شنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ هجری شمسی

ویژه برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در ایام فاطمیه اول و دوم

مسجد مقدس جمکران در ایام فاطمیه اول و دوم مراسم سوگواری و عزاداری با حضور عاشقان و محبان اهل بیت(ع) برگزار خواهد کرد.

حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه اظهار کرد: با توجه به اینکه مسجد مقدس جمکران سال دوم از چهار سال اول خدمت رغبت‌انگیز را می‌گذراند لذا برای رسیدن به سطح مطلوب، در برنامه‌های خود شاخصه‌هایی را لحاظ کردیم تا به سطح کمی و کیفی مطلوب‌تری در برگزاری مراسم و ارائه خدمات فرهنگی به زائران این مکان مقدس برسیم.

وی با اشاره به اینکه مراسم فاطمیه اول هرساله در یک روز خاص به همت خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شده، افزود: برای رساندن کمی و کیفی برنامه‌ها به سطح رغبت‌انگیز، مراسم عزاداری فاطمیه نسبت به سال‌های گذشته هم ازنظر کمی و هم ازنظر کیفی بهتر برگزار خواهد شد.

مدیر مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه به تصویب کمیته فرهنگی اعتاب جهان اسلام مراسم ایام فاطمیه از امسال در همه اعتاب برگزار می‌شود، تصریح کرد: سه شب مراسم در فاطمیه اول و پنج شب در فاطمیه دوم حداقل مراسم فرهنگی‌ است که در اعتاب جهان اسلام برگزار خواهد شد.

حسین‌آبادی ادامه داد: به همین منظور در فاطمیه اول از سخنرانی حجج‌اسلام بندانی و مؤمنی و مداحی مداحان اهل‌بیت حاج مهدی منصوری، حاج حسن اخباری و حاج عباس حیدر زاده بهره‌مند می‌شویم که این مراسم از سه‌شنبه هفته جاری به مدت سه در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه رویکرد مسجد مقدس جمکران در برگزاری مراسم‌ها مشارکت با هیئات مذهبی و نهادهای فرهنگی است، گفت: در همین راستا در ایام فاطمیه دوم به مدت پنج شب میزبان هیئت محبین اهل‌بیت(ع) هستیم که این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام‌ علیرضا پناهیان و مداحی مداحان اهل‌بیت(ع) در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.