شنبه ۵ اسفند ماه ۱۳۹۶ هجری شمسی

رواق خردسال در حرم حضرت معصومه(س) راه اندازي مي‌شود

فاطمه سادات طباطبايي با اعلام اين خبر گفت: در حال حاضر امكان اجراي برنامه هاي ويژه كودكان و نوجوانان وجود دارد، ولي با توجه به اهميت دوران خردسالي در تشكيل شخصيت انسان ها، به دنبال راه اندازي رواق خردسال در حرم كريمه اهل بيت(س) هستيم.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: رواق كودك و نوجوان آستان حضرت معصومه (س) از حدود پنج سال قبل فعاليت خود را در راستاي گسترش فرهنگ نبوي و فاطمي در ميان قشر كودك و نوجوان آغاز كرده و در حال حاضر به صورت روازنه در دو شيفت صبح و عصر فعاليت مي كند.

مسئول واحد خواهران رواق كودك و نوجوان آستان حضرت معصومه(س) افزود: در حال حاضر در رواق كودك، كودكان 6 تا 11 سال پذيرش شده و در رواق نوجوان دختران 11 تا 16 سال مورد پذيرش قرار مي گيرند.

فاطمه سادات طباطبايي تصريح كرد: حلقه آموزشي و مسابقات، انس با كتاب با محوريت مباحث مهدوي ، كاردستي با كاغذ يا اريگامي، رنگ آميزي داستان هاي قرآني، كارگاه خلاقيت، سربند با محوريت معرفي رذايل و فضايل اخلاقي از طريق نمايش پانتوميم، ويژه برنامه آكواريوم با محوريت امام شناسي از مهم ترين برنامه هايي هستند كه در رواق كودك به صورت هفتگي اجرا مي شوند.

وي برگزاري ويژه برنامه پله پله تا بهشت، راز دايره ها با محوريت مباحث اعتقادي، دومينو با محوريت اطلاعات عمومي، اماكن تاريخي و مشاهير و همچنين جدول احاديث را از ديگر برنامه هاي هفتگي رواق كودك عنوان كرد.

مسئول واحد خواهران رواق كودك و نوجوان آستان حضرت معصومه(س) افزود: در رواق نوجوان نيز برنامه هايي مانند كارگاه نويسندگي خلاق و حلقه هاي كتابخواني، نشست صميمي، كارگاه هنري، مشاوره، طب اسلامي و سنتي و آسيب هاي فضاي مجازي برگزار مي شود.

فاطمه سادات طباطبايي برنامه نيمكت پرسش، جدول احاديث، جورچين، دومينو، واژه باران و برنامه كتاب گردون را از ديگر برنامه هاي هفتگي رواق نوجوان عنوان كرد.

وي ادامه داد: همچنين رواق كودك و نوجوان در مناسبت هاي خاص براي كودكان و نوجوانان ويژه برنامه هاي مناسبتي تدارك ديده و ارائه خدمات فرهنگي به دانش آموزان و اردوها از ديگر فعاليت هاي اين رواق در آستان حضرت معصومه(س) است.

مسئول واحد خواهران رواق كودك و نوجوان آستان حضرت معصومه(س)با اشاره به اينكه برنامه هاي رواق صبح ها از ساعت 10 صبح آغاز شده و عصرها از ساعت 16 تا 19 ادامه دارد، يادآور شد: كودكان و نوجوانان علاقه مند براي حضور در برنامه هاي رواق كودك و نوجوان بايد به بالكن شرقي شبستان امام خميني(ره) آستان حضرت معصومه(س) مراجعه كنند.

لازم به ذكر است، كه برنامه هاي رواق براي كودكان ونوجوانان به صورت عمومي و رايگان بوده و از شركت كنندگان در برنامه ها هزينه اي دريافت نمي شود.

منبع:خبرگزاری اهل بیت(ع)

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.