سه شنبه ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ هجری شمسی

استقبال مسلمانان انگليس از «شاهزاده روم»

انيميشن سينمايي «شاهزاده روم» به كارگرداني هادي محمديان كه پيش از اين در سينماهاي لبنان به نمايش درآمده و با استقبال مردم آن كشور همراه شده و يكي از پرفروش‌ترين فيلم‌هاي سينماي لبنان در سال جاري شد، در انگليس نيز توانست سالن‌هاي سينماي نمايش‌دهنده خود را پر كند.

حامد جعفري، تهيه‌كننده «شاهزاده روم» در گفت وگو با كيهان اظهار داشت: اين انيميشن به‌طور محدود، براي دو هفته و در چهار سينماي كشور انگلستان اكران شد.

وي تأكيد كرد: نكته قابل توجه اين بود كه در اين دو هفته كه «شاهزاده روم» در انگليس به نمايش درآمد، در همه سانس‌ها هر چهار سينماي نمايش‌دهنده اين فيلم پر از تماشاگر شدند و حتي يك بار هم سالن خالي نماند.

جعفري ادامه داد: اغلب افرادي كه به تماشاي شاهزاده روم آمدند، مسلمانان و عرب زبانان بودند. هر چند از ديگر اقشار آن كشور هم تماشاگراني به تماشاي اين فيلم آمدند.

تهيه‌كننده «شاهزاده روم» درباره چگونگي اكران اين اثر در كشور انگليس هم گفت: بطور معمول، اكران عمومي اين گونه فيلم‌ها در كشورهايي چون انگليس خيلي دشوار است. اما دوستان لبناني ما كه در ساخت اين فيلم با ما همكاري كردند (موسسه كشاف المهدي، وابسته به حزب الله لبنان) كمك كردند تا اين اثر بتواند به صورت محدود و در چهار سينما و تنها براي دو هفته در انگليس به نمايش در بيايد.

گفتني است، انيميشن «شاهزاده روم» علاوه بر كشورهاي ايران، لبنان و انگليس، پيش از اين در كشورهاي عراق، بحرين، عربستان، كويت و ساحل عاج نيز به نمايش درآمده بود.

اين اثر، هم اكنون با بيش از دو ميليارد تومان فروش، در صدر جدول فروش فصل سينماي كشور قرار دارد.

«شاهزاده روم» به زندگي مادر گرامي حضرت صاحب الزمان(عج) مي‌پردازد.

 

منبع: پايگاه اطلاع رساني حج

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.