یکشنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۹ هجری شمسی

ترميم گنبد مطلاي حرم حضرت زينب (س) با استفاده از فناوري نانو

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از روابط عمومي ستاد بازسازي عتبات عاليات، يكي از نقاط آسيب‌ديده حرم حضرت زينب(س)، گنبد حرم بود كه در مرحله اول بازسازي، كارهاي سياه‌ زدايي و طلاكاري قسمت‌آسيب ديده انجام شد.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در خوزستان با اشاره به مراحل پروژه ترميم و بازسازي گنبد حرم مطهر حضرت زينب (س) گفت: لاك محافظ طلاي گنبد كه به مرور زمان دچار سوختگي و آسيب شده بود، برداشته و شست‌وشوي كامل داده شد، همچنين نقاط آسيب‌ديده بر اثر حوادث تروريستي و مرور زمان، كامل بازسازي و طلاكاري شد و در نهايت پس ازعيد فطر، گنبد مطلا با استفاده از فناوري نانو پوشش داده مي‌شود.

اميدوار آقايي با اشاره به مشاركت مردم استان خوزستان در بازسازي حرم حضرت زينب(س) گفت: يك كيلو و سيصد گرم مجموعه طلاهايي است كه براي اصلاح و ترميم طلاكاري گنبد استفاده شد، اين طلاها از سوي بانوان خوزستاني اهدا شده بود كه عين طلاهاي اهدايي ذوب وبراي طلاكاري گنبد استفاده شد.

آقايي در خصوص طراحي مسقف كردن حرم حضرت زينب(س) نيز گفت: اين طرح توسط چند نفر از مهندسان جوان استان در حال انجام است كه پس از طراحي و تصويب توسط ستاد مركزي و توليت حرم، عملي خواهد شد.

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.