جمعه ۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ هجری شمسی

هلهله فرشته‌ها در بارگاه‌ ملكوتي بانوي كرامت

محتوای صفحه: 

همزمان با سالروز ازدواج علي عليه‌السلام و حضرت زهرا سلام الله عليها مراسم ازدواج زوج هاي جوان در آستان حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها و در فضايي معنوي در حال برگزاريست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نفست در سينه حبس شده، اضطراب داري اما شاد هستي امروز قرار است مهم‌ترين كار زندگي خويش را انجام دهي؛ آري امروز قرار است لحظه‌هاي عمر خود و دقيقه هاي زيبا و سخت زندگيت را با كسي كه انتخاب كرده‌اي تقسيم كني.

امروز تو براي خودت همسفري را انتخاب مي‌كني كه اگر خوب باشد با او خواهي توانست بهشتي شوي و همسايه‌اي شايسته در بهشت براي خود انتخاب كني اما اگر از شايستگي‌هاي لازم برخوردار نباشد نه تنها از نظر روحي موجب سقوط تو خواهد بلكه نسل تو را هم تباه خواهد كرد.

اما در اين لحظه‌اي كه قرار داري به نظر مي‌رسد سبك و سنگين هاي خود را كرده‌اي و با گام هاي استوار آمده‌اي تا سرنوشت خود را رقم بزني چه معبر خوبي را براي عبور و رسيدن به بهشت با همسفرت انتخاب كرده اي؛ آستان بانوي كريمه اهل بيت، بانويي كه ثمره و بركت او در زندگيت موجب خواهد شد كه تو و همسرت عفاف و پاكدامني را سيره و منش خود قرار داده و سعي كني با حركت در خط ولايت مين هاي شيطاني معبر را كنار گذاشته و از اين معبر پلي به بهشت بزني ، پلي كه تو را به افلاك و بهشتيان مي‌رساند پلي كه شايد رفتن در مسير آن سخت باشد ولي پايان آن يك خوشبختي هميشگي است، خوشبختي كه پايان ندارد.

مدارك خود را تحويل داده‌اي كارهاي لازم را انجام داده‌اي و حالا منتظر هستي كه عاقد تو را صدا بزند.

تمام اعضاي خانواده ات از مبارك بودن اين پيوند سخن مي‌گويند پيوندي كه در حريم پاك ترين بانوي هستي صورت گرفته و مي‌گويند اين ازدواج بسيار مبارك است زيرا همزمان با سالروز برترين زوج هاي آسماني يعني حضرت زهرا سلام الله عليها و حضرت علي عليه‌السلام انجام مي گيرد.

بالاخره زمان موعود فرا مي‌رسد و عاقد نام شما را مي‌خواند و مي‌خواهد كه خود را براي مراسم آماده كنيد.

عروس خانم به همراه مادرش و ساير اعضاي خانواده در كنار سفره عقد جاي مي‌گيرد و صورتش از خجالت گلگون شده است و استرس دارد كه مي‌توان آن را در صورتش ديد و بالاخره عاقد شروع به خواندن خطبه عقد مي‌كند و بعد از اينكه عروس خانم گل‌ها را چيد و گلاب ها را گرفت با صداي مضطرب و شادي پاسخ مي‌دهد "بله" يعني اينكه خود را براي يك عمر سختي و آساني و شادي غم در كنار آقا داماد آماده كرده است.

اين لحظه، لحظه‌اي است كه انگار زمان در آن منجمد است و پس از پايان لحظه تمام غريبگي ها تمام مي‌شود و دختر و پسري كه تا قبل از با يكديگر هيچ انس و الفتي نداشتند پيوند عميقي ميان آن‌ها برقرار مي‌شود پيوندي كه انگار از فولاد هم محكم تر است و اگر تمامي موجودات عالم جمع شوند نمي توانند حلقه وصلي به اين محكمي در كائنات ايجاد كنند آري اين معجزه عشق است، معجره اي كه مهر و مهتاب و ماه و خورشيد را به يكديگر پيوند مي‌دهد و زيباترين پيوند در تمامي عالم است پيوند كه براي هر كس شيرين است و در عالم تا ابد ادامه دارد و انسان را حتي به جان دادگي و ايثار در مقابل معشوق مي كشد.
پيوندي كه انگار قطره‌اي كوچك از پيوند عميق ميان خالق و مخلوق است ولي به عمق پيوند با يكتاترين اله هستي نمي رسد. خوب حالا مي‌تواني دست همسرت را گرفته و در كنار او به پاي بوس بانوي كرامت بروي.

پله ها را يكي يكي در كنار شريك و همسفر بهشتيت پايين مي‌روي تا به درگاه ورودي آستان بانوي كريمه مي‌رسي شكرگزار به بانوي كريمه اداي احترام كرده و از همسرت جدا مي‌شوي تا بروي در كنار بانو طلب آرامش و خوشبختي كني .

عروس خانم با دسته گلي در دستش به سوي آستان بانو در حركت است كه جمعيت با ديدن او كنار رفته و راه را براي او باز مي‌كنند تا عروس خانم به ضريح مي‌رسد.

عده‌اي اشك ريزان هستند و عده‌اي لبخند بر لب دارند، عروس زير لب با خدا نجوا كرده و چيزي را از او مي‌خواهد؛ شايد خوشبختي .و بعد دسته گل خود را به نشانه احترام به بانوي كريمه تقديم مي كند.

امروز اگر در حرم باشي مي‌تواني از اين عروس و دامادها فراوان ببيني زيرا قرار است در كنار اين عروس و داماد ۷۰ زوج ديگر هم جشن عقد خود را در آستان بانوي كرامت برگزار كنند.

امروز نه تنها فرشيان شادمان هستند بلكه صداي هلهله عرشيان هم از حرم بانوي كريمه اهل بيت عليه‌السلام به آسمان مي‌رسد و افلاكيان را هم مسرور كرده است.

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.