شنبه ۵ مهر ماه ۱۳۹۹ هجری شمسی

معرفت به حق کریمه اهل‌بیت(س) شرط ورود به بهشت است

محتوای صفحه: 

سخنران حرم مطهر رضوی در سلسله جلسات سخنرانی ویژه خواهران که به مناسبت ایام دهه کرامت رضوی، در رواق دارالاجابه حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین آثار و برکات زیارت حضرت معصومه (س) پرداخت و عنوان کرد: حضرت فاطمه معصومه(س) سرچشمه خوبی‌ها و کمالات بی حد است، بنابراین ضرورت شناخت شأن و منزلت این بانوی گرامی امری انکارناپذیر است.

«فاطمه خسروی» با اشاره به تبیین شأن و منزلت کریمۀ اهل بیت(س) اظهارکرد: حضرت معصومه(س) از مقام و جایگاه بالایی از جمله در عرصه علمی بهره‌مند بودند، مقام والای آن حضرت در عالم کشف و شهود نیز نه تنها به خاطر فرزندی حضرت موسی بن جعفر(ع) و خواهری امام هشتم(ع) ، بلکه به واسطه مقام معرفتی خود ایشان است.

وی بیان داشت: عرفان به حق که در روایات متعدد در مورد امام حسین(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) و دیگر معصومین آمده، بدین معنى است که بدانیم پدر و برادر و اجداد حضرت معصومه(س) واجب الاطاعه هستند و وقتى به این مسئله واقف شویم، باید به تمام برنامه‌ها و دستورات آنها عمل کنیم که نتیجه آن بهشت است.

این کارشناس مذهبی با تشریح آثار و نتایج بی بدیل زیارت آن حضرت، به شاخصه‌هایی از قبیل استحقاق ورود به بهشت برای زائران آن حضرت و نیز برخورداری از مقام شفاعت حضرت معصومه(س) اشاره و بیان کرد: معرفت و شناخت نسبت به حق کریمه اهل‌بیت(ع) و نیز چیستی مراتب این شناخت برای تشنگان به آموزه‌های ناب تشیع امری لازم و ضروری است.

خانم خسروی اضافه کرد: اعمالی که باعث ورود به بهشت است، یکسان نیست؛ بعضی از عمل‌های خیر باعث می‌‌شود انسان به بهشت راه پیدا کند و بعضی از اعمال خیر سبب می‌‌شود که بهشت در اختیار او قرار بگیرد.

وی همچنین به تأثیرات ورود بابرکت حضرت معصومه(س) به قم و تحکیم و بسط و گسترش مذهب حقه تشیع اشاره و عنوان کرد: با ورود حضرت معصومه(س) به این سرزمین دیرى نپایید که شهر قم به صورت یک شهر به تمام معنا شیعه درآمد و پناهگاه و مأمنى براى پیروان مکتب اهل‏بیت(ع) قرار گرفت.

این سخنران حرم امام رضا(ع) با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص تبیین آثار و برکات زیارت حضرت معصومه(س) گفت: رسول اکرم(ص) می‌فرمایند: که پاره تن من در قم مدفون می‌شود و هر کس به زیارت او بیاید بهشت بر او واجب خواهد شد، عبارت "پاره تن من" تنها یک بار دیگر در مورد فاطمه زهرا(س) بیان شده است.

شایان ذکر است، سلسله جلسات سخنرانی و بیان احکام ویژه خواهران، همه روزه، قبل از نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء در ایام دهه کرامت رضوی در رواق های دارالاجابه و دارالحکمه حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.