پنجشنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۷ هجری شمسی

سپتامبر 2015

برنامه های فرهنگی حرم مطهر در هفته اول مهر94

برنامه های فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها شامل بیان احکام واحادیث در دو نوبت صبح (قبل از نماز ظهر وعصر) وشب (بعد از نماز مغرب وعشاء) پاسخ به پرسشهای دینی واعتقادی در برنامه زمزم معرفت در شبستان امام خمینی(ره) وبرنامه های بیان احکام دینی ویژه بانوان در صبح وعصر در رواق حضرت خدیجه(س) می باشد.

به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، همه روزه در حرم مطهر برنامه های دینی وفرهنگی برای زائرین کریمه اهل بیت(ع) با حضور اساتید حوزه علمیه وکارشناسان احکام دینی برگزارمی شود.

طوعه که بود؟

محتوای صفحه: 

تاریخ اسلام سرشار از جلوه‌های قهرمانی و فداكاری زنانی است كه در بزنگاه‌های تاریخ نقش‌ تاریخی خود را به خوبی ایفا كرده‌اند .

زنان‌ آزاده ای كه‌ بر حسب‌ تكلیف‌ الهی ، خود با حضور در نهضت‌ عاشورا نقش‌ زرین‌ فداكاری‌های‌ خود‌ را بر تارك‌‌ نهضت‌ مقدس حسینی ثبت كردند و باعث افتخار شیعه شدند .

" طوعه " یكی از بانوان عاشورایی است . وی قبلاً از کنیزان اشعث بن قیس بوده ، وی او را آزاد و اسید حضری با او ازدواج کرد ؛ بلال ، ثمره این ازدواج بود . او یكی از زنان عاشورایی است كه یك‌ تنه‌ جور مردان‌ كوفه‌ را بر دوش‌ كشید  .

از سوی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)

بزرگداشت جانباختگان منا در حرم بانوی کرامت برگزار شد

آیین بزرگداشت جانباختگان حادثه منا با حضور مراجع تقلید، علما و مسئولان در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، در این مراسم که شب گذشته در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی، آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس و امام جمعه قم، آیت الله امینی، امام جمعه قم و بیوت مراجع تقلید حضور داشتند.

مدیرکل روابط عمومی حرم کریمه اهل بیت (س) اعلام کرد

ویژه برنامه های روز عرفه در حرم بانوی کرامت

ویژه برنامه های حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله  علیها و محل استقرار زائران در روز عرفه از سوی مدیریت حرم مطهر اعلام شد.

مراسم معنوی قرائت دعای عرفه حرم مطهر از ساعت 14:30 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی و قرائت دعا توسط حاج سید علی حسینی نژاد برگزار می شود.

تصاویر مزار حضرت هاجر سلام الله علیها

محتوای صفحه: 

حجر اسماعيل یا حِجرِ كعبه، نام مکاني معروف است كه قبر حضرت اسماعيل(ع) و مادرش حضرت هاجر(س) در آن جاست.

حجر اسماعيل فضايى است در شمال كعبه، که ميان ركن شامى و عراقى قرار دارد. این فضا دارای ديوارى كوتاه و نيم دایره‏اى به ارتفاع 30/1متر و پهناى 5/.متر است و عرض آن در ركن شامى با فاصله 6متر و 80سانتى ‏متر از ديوار كعبه قرار دارد. دور عرض آن ديوارى به ارتفاع نصف انسان معمولی قد كشيده شده، است. خواندن نماز واجب در آن جا صحیح نيست، زيرا جزئى از كعبه به شمار مي رود.

 

تصاویر متعلق به سایت حج می باشد.

ویژه برنامه های حرم مطهر در شهادت امام باقر(ع)

ویژه برنامه های حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در شب و روز شهادت امام باقر علیه السلام اعلام شد.

 مراسم عزاداری پیشوای پنجم، امام باقر علیه السلام از امشب (یکشنبه) بعد از نماز مغرب و عشا با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین تراشیون و مداحی حاج عباس حیدرزاده آغاز می شود.

در روز شهادت (دوشنبه، 30 شهریورماه) نیز مراسم سوگواری امام باقر علیه السلام، ساعت 14:30 با قرائت قرآن توسط مهدی فروغی، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی و مداحی حاج سید علی حسینی نژاد برگزار می گردد.

 

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات خراسان رضوي گفت:

ارسال درهاي صحن حضرت فاطمه (س) حرم امام علي(ع) تا ۴۵ روز آينده

جعفر دهنوي رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات خراسان رضوي گفت: اطلاع رساني در رابطه با مهمترين اقدامات در دست ستاد بازسازي عتبات و عاليات خراسان رضوي از جمله جمع‌آوري نذورات مردمي، ارائه گزارش در رابطه پيشرفت پروژه‌هاي در دست اقدام از جمله وظايف ستاد بازسازي عتبات و عاليات است.

وي از پيشرفت 90 درصدي ساخت درهاي صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در حرم مطهر امير المومنين (ع) خبر داد و افزود: پيش‌بيني مي‌شود درهاي حرم مطهر اميرالمومنين(ع) تا 45 روز آينده براي نصب به نجف ارسال مي‌شود.

تلاوت زیبای مهدی غلام‌نژاد در حرم حضرت معصومه(س)

محتوای صفحه: 

«مهدی غلام‌نژاد» قاری بین‌المللی کشورمان شب گذشته در محفل انس با قرآن کریم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، تلاوت زیبایی اجرا کرد که در ادامه صوت این تلاوت که مورد استقبال زائران قرار گرفت.

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.