شنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۷ هجری شمسی

ژوئن 2014

تصاویر مزار حضرت خدیجه سلام الله علیها

محتوای صفحه: 

این قبرستان در شهر مکه واقع شده است.از نامهای دیگر این قبرستان حجون و معلاة است.

 گفته مى شود يكى از چهره هاى مهم بنى هاشم كه در قبرستان حجون دفن شده، عبدالمطّلب، جدّ پيامبر(صلى الله عليه وآله)است. او از افراد بسيار با شخصيت شهر مكه بود كه  ميان عرب ها نفوذى فراوان داشت. عبدالمطّلب دو سال سرپرستى رسول خدا(صلى الله عليه وآله) را عهده دار بود. برخى از اعمال او كه به احتمال قريب به يقين، برگرفته از سنّت ابراهيمى و از مكتب حُنَفا بود، همچون سنّتى در ميان عرب ها مورد پيروى قرار گرفت و حتى اسلام نيز شمارى از آنها را تأييد كرد. عبدالمطّلب را بايد يكى از احياگران آيين ابراهيمى دانست.

محفل انس با قرآن کریم در حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س)

محتوای صفحه: 

گزارش تصویری خبرگزاری فارس از محفل انس با قرآن کریم ماه رمضان در حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

نام مادر حضرت علی اکبر علیه السلام چه بود؟

محتوای صفحه: 

مادر حضرت علی اکبر (علیه السلام)، ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است او از طايفه خوش نام و شريف بني هاشم است و به بزرگاني چون پيامبر اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، امير مؤمنان علي بن ابي طالب(ع) و امام حسين (ع) نسبت دارد.
مادر حضرت علی اکبر (علیه السلام )، ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است، او از طايفه شريف بني هاشم بود و نامش در تاریخ لیلی، آمنه، بّره آمده است.

پاسخ به شبهات پیرامون حضرت شهربانو سلام الله علیها

محتوای صفحه: 

حضرت شهربانو به سبب پیوند ازدواج با امام حسین علیه السلام، مرحله جدیدی از زندگی را آغاز کرد که قبل از آن فقط در عالم رؤیا و آرزو قابل تحقق بود . آری! وی از میان بسیاری از دوشیزگان به این سعادت و عزت رسیده است که برای پیامبر و خاندانش علیهم السلام «عروسی ممتاز» باشد; چرا که در همان روز نخستین آشنایی با خاندان نبوت و امامت و به هنگام عقد ازدواج، از زبان امیرمؤمنان علیه السلام این بشارت را شنید که حضرت به پسرش امام حسین علیه السلام فرمود:

حضرت شهربانو در کربلا حضور داشت؟

محتوای صفحه: 

از آنجا که شهربانو در همان روزهای آغازین میلاد امام سجاد علیه السلام چشم از دنیا فروبسته است و تاریخ رحلت وی، با فاصله ای کوتاه، با تاریخ ولادت آن حضرت مقارن می باشد; سزاوار است اقوال مورخان را درباره روز تولد امام علیه السلام یادآور شویم:
- پنجم شعبان;
- هشتم شعبان;
- نهم شعبان;
- یازدهم رجب;
- هشتم ربیع الاول;
- نیمه جمادی الاول;
- نیمه جمادی الثانی .
البته در تعیین سال تولد نیز اختلاف وجود دارد

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.