جمعه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۷ هجری شمسی

اکتبر 2013

و زن اگر که توئی ما کداممان مردیم ؟

محتوای صفحه: 

خدا به هیبت یک زن فرود می آید

و نسل سینه زنان به وجود می آید

و زن اگر که توئی ما کداممان مردیم ؟!!!

اگر تو روح زنی زن پرست میگردیم

دوباره طرح تو در ذهن من مجسم شد

برایم آیهء توحیدی ات مسلم شد

در آسمان عدم دو سه قطره از اشکت

به خاک پست نبودن چکید و آدم شد

شب تولد تو گریه بر حسینم چیست؟!

گمان کنم که از امشب ، شب محرم شد

مزار حضرت ام البنین (س)

محتوای صفحه: 

به دلیل نبود تصاویر از قبرستان بقیع و مزار حضرت ام البنین سلام الله علیها ، تعدادی از تصاویر از پایگاه اطلاع رسانی حج گرفته شده است.

نگاهی به زندگی مادر حضرت امام هادی علیه السلام

محتوای صفحه: 

سمّانه، مادر امام هادی علیه السلام
مادر گرامی امام هادی علیه السلام سمّانه مغربیه، معروف به سیده است و در جنّات الخلود آمده است که آن بانو، همیشه روزه مستحبی می گرفت و در زهد و تقوا مثل و مانند نداشت.

علی بن مهزیار از حضرت هادی علیه السلام روایت کرده که فرمود: مادرم به حقّ من عارفه است و او از اهل بهشت است. به او شیطان سرکش نزدیک نمی شود و خداوند نگهبان اوست.

آیا مادر امام هادی دختر مامون بود ؟

محتوای صفحه: 

به گزارش خبرآنلاین بر اساس منابع تاریخی اگرچه ام الفضل، دختر مامون،همسر حضرت جواد (ع ) بود اما امام جواد (ع ) از ام الفضل فرزندی نداشت. «شیخ مفید گوید: مامون شیفته ابو جعفر (ع) بود. زیرا مى‏دید آن امام با آن سن و سال اندک در فضل و حکمت و علم و آداب و کمال عقل تا چه اندازه پیش است، به طورى که هیچ کدام از مشایخ همعصر آن حضرت با وى برابرى نمى‏کردند. از این رو دختر خویش را به همسرى امام جواد (ع) درآورد.»[1]

حضرت فاطمه بنت الحسن سلام الله علیها که بود؟

محتوای صفحه: 

فاطمه بنت الحسن(ع) مادر حضرت باقرالعلوم(ع)

 

زبده زمن آن ماه که دختر حسن بود
معصومه و زُبده زَمن بود(1)

تاریخ پر فراز و نشیب اسلام، بزرگان بسیاری را به عالم انسانیّت شناسانده است. این بزرگان که در منظر اهل معرفت، قدر و منزلتشان روشن است؛ فرزانگان و پرچمداران هدایت و راستی اند؛ کسانی که از سرچشمه جوشان معرفت اهل بیت(ع) سیراب شده اند.

زیارتنامه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

محتوای صفحه: 

على بن ابراهيم، از سعد از حضرت علي بن موسى الرضا(ع) نقل مى کند که امام رضا(ع) مى فرمايند: «اى سعد ما پيش شما (مردم قم) قبرى داريم». گفتم فداى شما گردم. منظور شما قبر فاطمه معصومه(ع) دختر امام هفتم(ع) است؟ فرمودند:

«بله، کسى که با شناخت حقّ او، وى را زيارت کند بهشت براى اوست». بعد فرمودند: «وقتى براى زيارت آمدى در بالاى سر و رو به قبله بايست، 34 بار «الله اکبر»، 33 بار «سبحان الله» و 33 بار «الحمدالله» بگو و سپس بخوان:

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.